Поштована браћо и сестре, уколико желите да подржите рад БУНТ-а, снажење слободне ријечи и обнове националне мисли поделите наш канал људима у вашем окружењу.

Slavic Bear Info channel 18+ Независни информативни канал. Глас Русије 🇷🇺 у Србији. Све вести на једном месту са преводом на српски језик. Геополитика, Србија, СВО. Хвала на поверењу. Добро пожаловать. Спасибо за ваше доверие.

3 weeks, 1 day ago

Београде буди се!!!

3 weeks, 2 days ago

10.04.1991. Бајерн Минхен - Црвена Звезда (1:2)

На данашњи дан пре 33. године одигран је историјски двомеч са Бајерном и једна од највећих победа у историји клуба. Прва утакмица полуфинала Лиге шампиона играла се на Олимпиа стадиону у Минхену пред нешто више од 60 хиљада људи.

Када се спомене Бајерн прва помисао навијача Звезде је баш ова утакмица, као и она у Београду када је наш тим прошао у финале Лиге шампиона. Баварци су боље отворили утакмицу па су повели у 24. минуту голом Волфарта који је савладао Дику Стојановића, и таман када су помислили да ће на полувреме отићи са предношћу уследела је чувена акција за уџбенике где је гол постигао Дарко Панчев за изједначење, и тако се на полувреме отишло са нерешеним резултатом. Звезда је наставила да игра офанзивно па се тако труд исплатио у 70. минуту када је гол постигао Савићевић за предност црвено - белих. Звезда је имала прилике да увећа предност до краја, али је на крају остало коначних 1:2 за Звезду. Наши фудбалери су са овом историјском победом дошли у Београд, пред реванш утакмицу, после које је Звезда отишла у финале Лиге шампиона. Ова утакмица остаће упамћена као вероватно највећа победа на страни, која приличи за ову златну генерацију.

На овој утакмици Црвена Звезда наступала је у следећем саставу: Стојановић, Радиновић, Маровић, Југовић, Белодедић, Најдоски, Просинечки, Михајловић (Стошић), Панчев, Савићевић, Бинић (Тошић)

Тренер: Љупко Петровић

1 month ago
1 month ago
1 month ago

Последња утакмица у овој сезони ЕвроЛиге у Арени. Наш клуб није успео у ономе за шта се борио али то је спорт и верујемо да ћемо већ следеће сезоне проћи даље. Свакако остаје упамћено, да смо до пре 2-3 кола имали пуну Арену и тако треба да наставимо.
Сада нам остаје да се вечерас прикажемо у најбољем светлу могућем, у утакмици коју играмо са братским клубом Олимпијакосом. Ако би ову утакмицу затворили са пуном двораном, то би много значило и много рекло о нама!
Пре свега да знамо да волимо клуб и када не буде онако како смо мислили. Да се нико не слади празним столицама у Арени, како су брже боље неки потрчали да коментаришу пре 2-3 утакмице. Не дозволимо им тај луксуз да виде празне столице!

СВИ У АРЕНУ!

1 month ago
Остало је још мало до краја …

Остало је још мало до краја првенства... Полагали смо наде у дерби - одиграли смо нерешено. Киксеви Партизана довели су нас на прво место са сада већ солидних 4 бода разлике. Важно је да не прокоцкамо предност до краја, и да узмемо још једну титулу у низу! Зато утакмице пред нама треба да буду праве посластице - ајде да пунимо стадионе и да уживамо... Заслужили смо!

**Сви у Ивањицу!

Сви на Маракану!

Идемооо Делијееее..**.

1 month ago

Звезда -Будивељник
26.03.2014.

Пре десет година наши кошаркаши одиграли су реванш утакмицу против украјинског Будивељника у оквиру четвртфинала Еврокупа. Клуб из Кијева је у првој утакмици победио са три поена разлике (82:79). У то време, нокаут фаза Еврокупа се играла тако што клубови одиграју две утакмице и ко има бољи међусобни скор - пролази даље. Звезда је ушла боље у утакмицу, али се Будивељник брзо вратио и повео 10 разлике, 13 у укупном скору. Звезда пред крај првог полувремена вратила у утакмицу и губила је са два разлике. У другом полувремену се пробуди невероватни Чарлс Џенкинс, који је одиграо утакмицу живота, вратио Звезду у игру и донео јој резултат 63:60 и продужетак. Убацио је Џенкинс 29 поена, у кључним моментима је узео лопту у своје руке и у 4-5 напада је донео победу од 3 разлике и продужетак због изједначеног скора. У продужетку, Звезда на крилима Џенкинса врло добро игра и побеђује резултатом 79:70. На тај начин, Звезда се пласирала у полуфинале Еврокупа! То је најбољи резултат нашег кошаркашког клуба од 1975. године, када смо освојили ово такмичење.

Оно што је значајно за утакмицу а тиме се нас... На утакмици смо раширили руску заставу уз паролу:

„Старији брате кажи ми, да ли ми се то приснило или се наша мајка коначно буди?
Реци јој да је волим онако како она воли своју децу!
Слава Русији, Украјини и Србији!”

На тај начин смо хтели да кажемо како Запад хоће да превари Украјинце, али они то, нажалост никада нису схватили. Подсећамо да је рат у Украјини кренуо наредних дана, још пре 10 година!

Такође, обележена је и 15. годишњица срамног и кукавичког бомбардовања Србије.
Ова утакмица ће остати упамћена и у европским оквирима. Са 24.232 навијача, Црвена Звезда је оборила званичан рекорд по броју људи на једној клупској кошаркашкој утакмици. Рекорд који никада неће бити оборен, па чак и уз неке лажне бројеве које неки пријављују.

1 month, 1 week ago

Интересовање за гостовање у Ивањици је огромно! Како смо сигурни да ће трибина иза гола и кавез на истоку бити препун Делијама, позивамо све остале да купују карте за продужетак истока а и за запад, како би наш клуб имао можда једну од највећих подршки од када гостује у том граду. Немојте да вас спречава то што нема карата за наше секторе, узимајте карте за све остале трибине!

СВИ У ИВАЊИЦУ!

1 month, 2 weeks ago
Као што сви већ знате у …

Као што сви већ знате у суботу Звезда дочекује Зенит у пријатељској утакмици. Утакмица је добра прилика да Звезда на терену одмери снагу са јаким противником - шампионом Русије. Такође у овом тренутку, ова утакмица је више од игре, и како би показали наш став према свему што се догађа у свету, како би показали кога сматрамо за своју браћу, неопходно је да свака столица на стадиону буде заузета! Много битна утакмица која ће се препричавати баш као и прошла! Делије се већ спремају за ову утакмицу и за оно што се спрема потребан нам је пун Север!