Ազատություն ռադիոկայանի Տելեգրամ ալիքը
Last updated 1 month, 2 weeks ago
Փաշինյանն ու ՔՊ-ն հայկական տնտեսությունը վերածել են փլատակների
⏺ՀՀ-ում խոշոր արդյունաբերությունը փաստացի ոչնչացված է։ Մենք պետք է նորմալ տնտեսություն ունենանք, մենք պետք է երիտասարդության համար նոր աշխատատեղեր ստեղծենք և պայմաններ ձևավորենք, որ երիտասարդությունը մնա ՀՀ-ում։ Այդ մասին հայտարարել է Համահայկական ճակատ շարժման առաջնորդ Արշակ Կարապետյանը։
Փաշինյանն ու ՔՊ-ն հայկական տնտեսությունը վերածել են փլատակների, որպեսզի թուրք-ադրբեջանական կապիտալն ավելի դյուրին կերպով կլանի հայկական տնտեսությունը։
Փաշինյանի օրոք տնտեսական վիճակը վատթարացել է՝13 միլիարդ արտաքին պարտք, ոչ մի նոր գործարան չի կառուցվել, արտագաղթը չի դադարում։
?Անկախ Հայաստանում քաղբանտարկյալ չպիտի լինի. ՀՃԿ-ն ակցիա է իրականացրել
Հայաստանը Թրամփի երդմնակալությանը մասնակցել է սոցապ նախարարի մակարդակով․ «Ժողովուրդ»
??«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունը, փաստորեն, չէր հրավիրվել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Վաշինգտոնում հունվարի 20-ին տեղի ունեցած երդմնակալության պաշտոնական արարողությանը
Որո՞նք են համարվելու հարկվող և չհարկվող եկամուտներ. սահմանվել է շեմ
?Որո՞նք են համարվելու հարկվող և չհարկվող եկամուտներ: Սահմանվել է շեմ. ՊԵԿ-ը իրազեկող փոդքաստ է ներկայացրել։«Եթե քաղաքացին ստացել է միանվագ գումար, որը չի գերազանցում 300 հազար դրամը, ապա այն համարվում է չհարկվող գումար և հայտարարագրում կարող է չլրացվել»։
Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա
??Հունվարի 21-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Մոսկվայում, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը։
Ծրագրված է Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ, որից հետո նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով։