"Ҳайдовчилик ҳуқуқини тўхтатиб туриш муддати тугагандан сўнг, уни фақат йўл ҳаракати қоидалари имтиҳонини муваффақиятли топширгандан кейингина қайта олиш мумкин бўлади." - Буни Ўзбекистон ИИВ ЙҲХХ «Газета.uz»га тасдиқлади.
@nasafnewsuz расмий саҳифаси
⚡️Ўзбекистонда 31 та ер қаъри участкаси 25,1 млрд сўмга сотилди
Маълум бўлишича, "E-auksion" платформасида ўтказилган савдо жараёнларида 12 та давлат рўйхатидан ўтган юридик субъект ғолиб деб топилган.
Қонунчиликка кўра, конларни сотиш қуйидаги талаблар асосида амалга оширилди:
• ер қаъри участкаларидан фойдаланиш ҳуқуқи фақат Ўзбекистон фуқаролари ва давлат рўйхатидан ўтган юридик шахсларга берилади;
• рухсатномалар 3 йил муддатга берилиб, ер эгалигини тақдим этмайди, балки қимматбаҳо металларнинг изловчилар усулида қазиб олиш имкониятини беради;
• рухсатнома эгалари ишчи-ходимларининг 70 фоизи ўзбекистонлик бўлиши талаб қилинади.
Шунга кўра, конларни сотиб олган субъектларнинг ҳеч бири тўлалигича хориж фуқароларига тегишли бўлмаган.
Акциядорлик жамиятлари ходимларига акцияларни сотиб олиш учун имтиёзли ҳуқуқ берилади
Сенатнинг ялпи мажлисида “Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида”ги Қонун кўриб чиқилди ва маъқулланди.
✔️Қонунга кўра, акциядорларнинг дивидендлар тўланишига доир ҳуқуқлари мустаҳкамланиб, акциядорлик жамиятлари ходимларига акцияларни сотиб олиш учун имтиёзли ҳуқуқ берилади.
Акциядорлик жамиятларида веб-сайтлар мавжуд бўлишининг мажбурийлиги тўғрисидаги ва улар томонидан ахборотнинг ошкор этилиши борасида қўйилган талаблар соддалаштирилади. Лотереялар ва таваккалчиликка асосланган бошқа ўйинларни ўтказиш тартиби аниқлаштирилади.
Фонд биржаларининг фаолиятини тартибга солиш Истиқболли лойиҳалар миллий агентлигининг зиммасига юклатилмоқда.
Эндиликда мазкур ташкилот электрон тижорат соҳасида, лотереялар ташкил этиш ва Интернет жаҳон ахборот тармоғида таваккалчиликка асосланган ўйинларни ташкил этиш фаолиятини лицензиялаш соҳасида ваколатли орган этиб белгиланмоқда.
Қонун капитал ва суғурта бозорларини, электрон тижорат соҳаси, лотереялар ва таваккалчиликка асосланган ўйинларни тартибга солишга хизмат қилиши таъкидланган.
Бир оиланинг тўрт вакили "Ибрат фарзандлари" орқали 5 та сертификат олди
Ёшлар ишлари агентлиги вилоят бошқармаси ташаббуси билан "Ибрат фарзандлари" ва бошқа лойиҳалар тарғиботи бўлиб ўтмоқда. Ҳусусан, тарғибот натижасида Гаёмовалар оиласи (Уй бекаси ва уч нафар қизлари) лойиҳадан унумли фойдаланиб, Немис, Инглиз, Турк ва Рус тилларидан 5 та тил билиш сертификатини қўлга киритишди.
?Қарши шаҳар, Худойзод махалласи
Boburmma92 uchun maxsus tayyorlangan obrazimiz! Odatda sport uslubida ko‘rishga odatlangan MMA jangchisini bu safar do‘konimizdan klassik uslubdagi look tanladi.
?Muvaffaqiyat – bu faqat jang maydonidagi g‘alaba emas, balki har bir detallarda namoyon bo‘ladigan kuch va ishonch.
Siz ham muvaffaqiyatni o‘z uslubingizda namoyon eting – do‘konimizga tashrif buyuring va o‘z imidjingizni yarating!
????????????????????????