អនុវត្តគោលការណ៍ដឹកនាំរបស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ្គមេបញ្ជាការរង នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ មេបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស លោកតែងតែយកចិត្តទុកដាក់ និងណែនាំដល់មេបញ្ជាការគ្រប់អង្គភាពឱ្យយកចិត្តទុកដាក់ដល់ នាយទាហាននាយទាហានរង ដែលជួបការលំបាកមានជំងឺ និងបញ្ហាផ្សេងៗ ជាក់ស្តែងនៅរសៀលថ្ងៃទី០៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ លោកវរសេនីយ៍ទោ ប៊ិន ភ័ស្ភ មេបញ្ជាការ កងអន្តរាគមន៍ កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានដឹកនាំនាយទាហានក្នុងកងអន្តរាគមន៍ សួរសុខទុក្ខលោក ឧត្ដមសេនីយ៍ ត្រី ម៉ា ភិរម្យ នាយករង មមជ្ឈមណ្ឌលហ្វឹកហ្វឺនកងរាជអាវុធហត្ថភ្នំជុំសែនរីករាយ ដែលកំពុងសំរាកព្យាបាលជំងឺ ក្នុងនោះលោកមេបញ្ជាការកងអន្តរាគមន៍ ក៏បានប្រគល់ថវិកាមូលនិធិគ្រួសារកងអន្តរាគមន៍ និងថវិកាមេបញ្ជាការ ចំនួន ១,៦០០,០០០រៀល ផងដែរ ដើម្បីជួយសម្រួលដល់ការព្យាបាល។
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ និងលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស សំបូរធន មេបញ្ជាការរង និងជានាយសេនាធិការ កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស បានអញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យ និងពង្រឹងផែនការការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព រក្សាសណ្តាប់ធ្នាប់ និងសង្គ្រោះបន្ទាន់ ក្នុងថ្ងៃទី១ នៃព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក ព្រមទាំងលើកទឹកចិត្ត និងថ្លែងអំណរគុណ ដល់នាយ-នាយរងអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ តាមបណ្តាគោលដៅទាំងអស់ ដែលបានលះបង់ពេលវេលាផ្ទាល់ខ្លួននិងការជួបជុំក្រុមគ្រួសារទាំងយប់ទាំងថ្ងៃ មកចូលរួមបំពេញតួនាទី ប្រកបដោយការទទួលខុសត្រូវខ្ពស់ ផ្តល់នូវភាពកក់ក្តៅជូនប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុង ព្រះរាជពិធីបុណ្យ រយៈពេល ០៣ថ្ងៃនេះ។