Ayollarimiz uchun ochilgan "AYOLLAR - kanali" ga xush kelibsiz!
Murojaat uchun - @Ayollar_ads
Samarqandda fuqarolarni Isroilga ishga yuborishni vaʼda qilgan shaxslar ushlandi
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Samarqand shahar bo‘limi tomonidan o‘tkazilgan tergovga qadar tekshiruvda muqaddam firibgarlik va boshqa jinoyatlari uchun sudlangan U.V. va F.F. 3 nafar fuqaroning ishonchiga kirib, ularni Isroilga ishga yuborishi evaziga jami 52 700 AQSH dollarini firibgarlik bilan qo‘lga kiritgani aniqlanib, U.V. va F.F. tomonidan o‘z aybiga iqror bo‘lib, fuqarolardan olgan pullari hisobidan 7 000 AQSH dollarining qaytarilishi protsessual tartibda rasmiylashtirilgan.
Xuddi shunday, Samarqand shahridagi “E.L.” nodavlat taʼlim muassasasi ish yurituvchisi U.H. fuqarolar Z.Z. va B.A. ni ushbu o‘quv markazida o‘qitib, keyinchalik Isroilga ishga yuborishi evaziga jami 6 700 AQSH dollarini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritgani aniqlangan.
Mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
*❗️Eslatib o‘tamiz, fuqarolarni xorijga ishga jo‘natish O‘zbekiston qonunchiligigamuvofiq, *litsenziyali faoliyat hisoblanadi.