(Crime, morți, corupție, accidente, poliție, informații din culisele sistemului de pe Bîc)

Sunt Dumitru Ciorici, antreprenor media timp de 15 ani. Acum fac jurnalism de opinie pe Telegram. Mă găsiți pe blog la www.dumitruciorici.com

4. Statistica salariilor după orașele Moldovei.

În comentarii ne puteți împărtăși inside-urile voastre.

4 days, 6 hours ago
FC Milsami Orhei a dat totul …

FC Milsami Orhei a dat totul pe teren, dar a cedat în fața echipei FC Sheriff, cu scorul de 2:1. Mamadou Camara a reușit să înscrie golul nostru, în minutul 63! ⚽️

Următorul nostru meci:

📆 Data: 11 mai
🕕 Ora: 18:00
🏟 Locație: Stadionul CS "Orhei"
🆚 Adversar: FC Petrocub Hâncești

Hai să fim alături de echipa noastră și să-i susținem în lupta pentru victorie!

🕕 Ora 18:00
⛳️ Tiraspol, Complexul Sportiv "Sheriff"
🗣 #HaiMilsami! Hai #Orhei! 💪⚪️🔴

2 weeks, 1 day ago
Astăzi își sărbătorește ziua de naștere …

Astăzi își sărbătorește ziua de naștere antrenorul portarilor FC MILSAMI Orhei - Serghei DINOV.
Din numele fotbaliștilor, suporterilor și angajaților clubului Vă dorim multă sănătate și mulți ani fericiți alături de cei dragi!
Vă dorim succes în activitatea de antrenor și cât mai multe realizări frumoase alături de clubul nostru!
Fie ca zeița Fortuna să Vă însoțească mereu și fie că toate dorințele propuse să se împlinească!!!
La Mulți Ani!!!

2 weeks, 3 days ago
FC Milsami Orhei a înregistrat prima …

FC Milsami Orhei a înregistrat prima înfrângere pe stadionul Zimbru, în Super Ligă, din septembrie 2018.

Am cedat în fața FC Zimbru, cu scorul de 3:1, în etapa a 6-a a Play-Off-ului Super Ligii. 💔

Un penalty convertit de Radu Gînsari a fost singurul gol al echipei noastre, dar nu a fost suficient pentru a obține punctele. Mergem mai departe cu capul sus și ne concentrăm pentru următoarea confruntare! 💪

Următorul nostru meci este programat pentru 27 aprilie, 18:00, stadionul CS "Orhei", când vom întâlni CSF Bălți. 🏟

🔥 Victorie pentru Milsami Orhei! 🔥

📢 Echipa noastră a făcut senzație în deplasare, învingând formația Dacia Buiucani cu un scor impresionant de 4:1! 🎉

⚽️ Golurile au fost marcate de:

- Radu Gînsari în minutul 49, deschizând scorul cu 0:1! 🥅
- Mamadou Camara a continuat seria, marcând în minutele 51 și 77, stabilind scorul la 0:2 și, respectiv, 1:4! 🚀
- Sorin Chele a contribuit și el la victorie, marcând în minutul 60 și aducând scorul la 0:3! 🌟

👏 Felicitări băieților pentru efortul depus și pentru victoria impresionantă obținută în etapa a 5-a a Super Ligii! 🎊

📣 Rămâi alături de noi și susține echipa în fiecare meci! 🦅

Dacia Buiucani Chişinău şi Milsami Orhei …

Dacia Buiucani Chişinău şi Milsami Orhei se întâlnesc astăzi, de la ora 15:00, în primul meci al etapei a 5-a din faza a doua a Super Ligii. Partida se va juca pe stadionul Zimbru 2 şi va fi transmisă în direct de platforma media ligatv.md și de postul de televiziune We Sport.

Dacia Buiucani a anunţat că intrarea la acest meci va fi gratuită.

Dacia Buiucani şi Milsami s-au întâlnit până acum în 8 meciuri în Super Liga. „Vulturii roşii” au repurtat 5 victorii, iar alte 3 meciuri s-au încheiat la egalitate. Golaverajul general este favorabil orheienilor: 13-2.

În prima fază, Milsami a câştigat ambele meciuri cu 2-1 în deplasare şi 3-0 pe teren propriu. În partidă jucată tot pe stadionul Zimbru 2, Milsami a condus cu 2-0 prin golurile marcate de Radu Gînsari în minutele 37 şi 50, iar Dacia Buiucani a înscris prin Antonii Josan în minutul 56. Două luni mai târziu, la Orhei, gazdele s-a impus prin golurile marcate de Shakhrom Samiev, Mamadou Camara şi Igor Lambarschi.

2 months, 3 weeks ago
Echipa noastră a obținut o remiză …

Echipa noastră a obținut o remiză în al treilea amical al cantonamentului din Antalya, scor 0-0, împotriva echipei Dila Gori din Georgia, ocupanta locului 4 în campionatul proaspăt încheiat din Georgia.